Dowiedz się, jak dodawanie zdjęć wpływa na pozycjonowanie!

Dodawanie zdjęć uatrakcyjnia treść i staje się niekiedy wizytówką całego tekstu. Umieszczając pojedynczą fotografię w tekście,  możemy na jej podstawie zbudować cały artykuł. W tym opracowaniu postaram się przedstawić kilka argumentów świadczących o pozytywnym wpływie dodawania zdjęć do tekstu i udzielić informacji pomocnych przy poprawnym zamieszczaniu fotografii.

Dodawanie zdjęć – korzyści

Dzięki umiejętnemu zastosowaniu fotografii w tekście możemy uzyskać wiele pozytywnych efektów, które przyczynią się do zwiększenia atrakcyjności artykułu w oczach czytelnika i dowartościują treści pod kątem trafniejszego wyszukiwania.

Dodawanie zdjęć – sposób na pierwsze wrażenie

Umieszczenie odpowiedniej fotografii na początku artykułu wzmocni pierwsze wrażenie odniesione  przez czytelnika. Zdjęcie dodane nad lub pod tytułem tekstu skutecznie przykuje jego uwagę i zachęci do dalszej lektury.  Dzięki takiemu zabiegowi odbiorca będzie bardziej skłonny do „drążenia” tematu, któremu jest poświęcony artykuł.

Ożywienie i uatrakcyjnienie treści

Dzięki dodaniu zdjęć w odpowiednich miejscach tekstu przerywamy monotonię czytania i rozdzielamy tekst na wyznaczone części. Wzbudzi to zainteresowanie czytelnika i zachęci  do zapoznania się z treścią przyporządkowaną do kolejnych fotografii. W ten sposób możemy utrzymać go na dłużej w obrębie lektury.

Wyżej opisana metoda jest częścią stworzenia struktury tekstu. Więcej o strukturze tekstu dowiesz się ze strony Ghostwriters.

Dodawanie zdjęć – pomoc w pozycjonowaniu

Wstawiając fotografię, należałoby zatem umieścić odpowiednią do niej treść, opis lub tytuł, w którym umieścić można frazę kluczową. Taka optymalizacja za pomocą tekstu alternatywnego dodanego do zdjęcia zwiększy więc widoczność w wariancie wyszukiwania za pomocą Google Grafika.

Więcej o frazach kluczowych znajdziesz na blogu Copywriting-SEO.

Dodawanie zdjęć – przydatne sugestie

Aby wstawianie zdjęć przyniosło odpowiedni efekt, należy stosować się do kilku przyjętych reguł.

Podane poniżej wytyczne pomogą sprawnie i funkcjonalnie umieścić fotografie w obrębie tekstu.

Źródła pozyskiwania fotografii

Nie trzeba być zawodowym fotografem ani posiadać profesjonalnego sprzętu, aby dodawać zdjęcia do treści naszego tekstu. Za pomocą stworzonych do tego celu portali internetowych takich jak Pixabay można bez problemu pobrać i wstawić interesujące nas fotografie.

Dodawanie zdjęć – optymalny rozmiar

W celu uzyskania dobrej jakości zdjęć i zachowania prawidłowego działania strony należy dobrać odpowiedni rozmiar fotografii. Dostępnych jest wiele programów pomagających w optymalizacji rozmiarów zdjęcia.

Nie należy bagatelizować kwestii dopasowania zdjęcia, gdyż źle dobrany jego rozmiar wpływa na prędkość wczytywania strony, co jest zauważalne przez Google i może wpłynąć na wyniki wyszukiwania.

Dobór ilości zdjęć

Ile zdjęć powinno znaleźć się w tekście, zależy od jego obszerności i charakteru danego utworu. Zdjęcia powinny być umiejętnie wkomponowane w treść, aby nie przesadzić z ich ilością, ponieważ mogą „zagłuszyć” merytoryczne wiadomości. Niemniej jednak większa ilość odpowiednio dobranych zdjęć uatrakcyjnia tekst i ułatwia jego czytanie.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *