Sprawdź, jak wygląda profesjonalne pisanie tekstów!

Napisanie dobrego tekstu to często nie lada wyzwanie. Nawet umiejętność poprawnego władania piórem, czy lekkość w przekładaniu myśli na słowa nie wystarczą, gdy brakuje pomysłu na artykuł. Skąd więc czerpać inspiracje na pisanie tekstów?

Jak znaleźć pomysły na artykuły?

Czasem znalezienie rozwiązania wcale nie jest tak trudne, jak nam się wydaje. Oto kilka sposobów na to, by ułatwić sobie zadanie poszukiwania pomysłów na artykuły:

  • Jedną z metod jest dokładne przejrzenie swoich poprzednich wpisów. Być może przy okazji omawiania jakiegoś zagadnienia wspomniałeś dodatkowo, pobieżnie, o czymś, co mogłoby wymagać szerszego opisu. Rozwijanie takich niewyczerpanych tematów może być świetnym pomysłem na nowe artykuły – uzupełnią one twoją stronę o powiązane ze sobą, merytoryczne treści. Ponadto umożliwią ci linkowanie wewnętrzne, co ułatwi czytelnikom poruszanie się po portalu.
  • Kolejna metoda to stworzenie nowej serii wpisów. Może jest coś, o czym chętnie byś napisał, ale nijak nie pasuje tematycznie do twoich poprzednich artykułów? W nowej serii na pewno znalazłoby się na to miejsce. Tematem może być wszystko: recenzja ostatnio przeczytanej książki, wywiad z interesującym człowiekiem, czy nawet zwykłe podsumowanie miesiąca – ogranicza cię jedynie własna wyobraźnia. Taka odskocznia od twoich standardowych treści może okazać się strzałem w dziesiątkę. Pozwoli spojrzeć na tworzenie tekstów z innej perspektywy i być może umożliwi ci złapanie nowego wiatru w żagle.
  • Kolejnym sposobem jest poszukanie inspiracji u swoich czytelników. Tematyka dyskusji w komentarzach może okazać się idealnym pomysłem na przyszły artykuł. Dodatkowo dasz częstym bywalcom portalu poczucie, że tworzysz teksty dla nich, a ich aktywność nie jest dla ciebie obojętna. Tym samym mogą stać się jeszcze bardziej zaangażowani, co wygeneruje stały ruch na stronie.

 

Pisanie tekstów – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Przy tworzeniu artykułów warto sprawdzić, czy wybrany przez ciebie temat nie jest zbyt powszechnie wykorzystywany przez innych twórców internetowych – zwłaszcza przez duże, renomowane portale. W takim wypadku tekst może zaginąć wśród tysięcy innych, podobnych treści. Ponadto będzie mu trudno przebić się na szczyt wyszukiwania.

Aby zwiększyć prawdopodobieństwo pojawienia się tekstu w czołówce, warto zapoznać się również z podstawami pozycjonowania SEO.

Jeśli zależy ci na dłuższym zatrzymaniu użytkowników na swojej stronie, najlepszym sposobem będzie tworzenie treści umożliwiających, wspomniane wcześniej, linkowanie wewnętrzne. Ułatwi to czytelnikom płynne przechodzenie z artykułu na artykuł. Po kliknięciu podkreślonego fragmentu z linkiem zostaną przekierowani do innego wpisu.

Warto pamiętać o tych elementach wymyślając tematy nowych tekstów. Ta wiedza na pewno sprawi, że szukanie pomysłu na artykuł w końcu przestanie kojarzyć ci się z drogą przez mękę, a tworzenie nowych treści zacznie przychodzić z łatwością.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *