Z tego artykułu dowiesz się, czym jest i jak wygląda SEO copywriting!

Zapewne wielu z was spotkało się z pojęciem SEO copywriting. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, z czym to się wiąże. W dzisiejszym artykule zaznajomimy się nieco dokładniej z tym pojęciem!

SEO copywriting – czym dokładnie jest?

SEO w copywritingu to optymalizacja treści pod kątem wyszukiwarki internetowej. Obejmuje to tzw. content marketing. Tworzenia tekstów pod kątem SEO zwiększa widoczność naszych wpisów w Google. SEO copywriting stał się ważnym elementem marketingu internetowego. Sprawia, że użytkownik znajduje wartościowe informacje dla siebie właśnie na naszej stronie i w sytuacji idealnej – konwertuje w klienta. Mechanizm pozycjonowania polega na tym, że roboty Google oceniają nasze wpisy pod względem trafności dla użytkowników wyszukiwarki Google. Jeśli spełniamy kryteria, to nasz tekst jest promowany poprzez umieszczenie go wyżej w wynikach wyszukiwań. 

Jest to bardzo istotne w biznesie internetowym, gdyż w rzeczywistości mało kto pokusi się o szukanie potrzebnych mu informacji dalej niż w pierwszych kilku pozycjach w wynikach wyszukiwań. O zainteresowaniu użytkowników kolejnymi stronami  w wynikach wyszukiwań można od razu zapomnieć – ze względu na lenistwo szukających, ale też brak wiarygodności firmy, która tak pokpiła swój marketing – więc wysokie pozycjonowanie to walka o nasze być czy nie być w internecie.

Można rozróżnić dwa sposoby wewnętrznej współpracy SEO w copywritingu. W pierwszym przypadku copywriter współpracuje z pozycjonerem. Copywriter tworzy teksty, które są wartościowe merytoryczne i są wyświetlane, a pozycjoner pozyskuje linki, które wzmacniają szanse na odnalezienie tekstu przez wyszukiwarki. W drugim przypadku copywriter łączy obydwie te funkcje.

Wysoka jakość wpisów na stronie daje obopólne korzyści. Wartościowe informacje zawarte w treści powodują ruch na stronie. A tym samym wyszukiwarka jest oceniania wyżej przez użytkowników, dzięki wyświetleniu trafnych wyników. To daje jej lojalność użytkowników wyszukiwarki, a tym samym przewagę konkurencyjną dla niej.

Pozycjonowanie przez copywritera krok po kroku

Wpływ na aktywność zakupową użytkownika za pomocą treści jest z pewnością kwintesencją SEO copywritingu.  By osiągnąć ten efekt, należy precyzyjnie określić frazy kluczowe, a następnie wpleść je w tekst, bez wprowadzanie nachalnego stylu prezentowania oferty. Dbając jednocześnie o wartość merytoryczną wpisu. Użyte więc w tekście frazy kluczowe pozwalają zidentyfikować wyszukiwarce Google, o czym jest nasz wpis i odpowiednio wysoko umieścić w wynikach wyszukiwania dla naszej branży. Słowami kluczowymi posługują się użytkownicy, szukając potrzebnych im informacji. Ponieważ jest to powtarzalne, można dzięki temu opracować strategię marketingową. Odpowiednio dobrane słowa kluczowe oraz ich częstotliwość mają wpływ na:

  • wysokie pozycjonowanie,
  • generowanie ruchu na stronie,
  • zdobywanie klientów.

Nie ma tu zatem miejsca na tanie chwyty. Nie tylko sama inteligencja i zawiedzione oczekiwania użytkownika mogą pogrążyć popularność naszej witryny. Niska jakość tekstu, z powtykanymi bez większego sensu frazami kluczowymi może skutkować ukaraniem nas przez Google zepchnięciem poza filtr w wyszukiwaniach. Trudno potem nadrobić straty i cała domena może być już bezużyteczna. Nie należy zapominać, że nawet najlepsza treść pod kątem SEO potrzebuje ekspozycji na odpowiednio zbudowanej witrynie, z szybkim ładowaniem.

Podsumowanie

Podsumowując, SEO copywriter musi opanować idealny balans między umiejętnością interesującego przekazywania informacji. Z zachowaniem specjalistycznej wiedzy i z trafnym wplataniem fraz kluczowych w pozycjonowany tekst.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *