Czym jest abonament w copywritingu? Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się wielu istotnych informacji na ten temat!

Abonament w copywritingu to długofalowa umowa wiążąca zleceniodawcę z copywriterem. Jest bardzo wiele plusów tego typu współpracy, ale istnieją również minusy. Zależy od celu i charakteru prowadzonej działalności. Chcesz się dowiedzieć, na czym polega abonament w copywritingu i dla kogo jest? Przeczytaj artykuł!

Abonament w copywritingu – co to takiego?

W odróżnieniu od pojedynczego zlecenia, które polega na stworzeniu danej liczby artykułów w określonym czasie, abonament, to kilkumiesięczna umowa polegająca na regularnym dostarczaniu tekstów przez copywritera. Pojedyncze zlecenie rozliczane jest od ilości 1000 zzs (znaków ze spacjami), natomiast usługa abonamentowa – co miesiąc z góry ustaloną stawką za wykonanie pracy.

Zalety i wady rozliczenia abonamentowego

Korzyści dla zleceniodawcy

Jeśli jesteś właścicielem firmy, który jest nastawiony na rozwój biznesu, to abonament jest dla ciebie. Zaistnienie w internecie polega na regularnym publikowaniu tekstów na najczęściej wyszukiwane frazy, a im więcej artykułów znajdzie się na Twojej witrynie, tym większy ruch jest na nią kierowany. Dzięki podjęciu długotrwałej współpracy z copywriterem jesteś w stanie wynegocjować niższe stawki i będziesz regularnie otrzymywał publikacje. Jest to dobra droga do rozwoju i promocji firmy. Dodatkowo współpracując z jedną osobą przez długi czas, możesz liczyć na teksty lepszej jakości. Copywriter będzie dobrze znał profil Twojej firmy, klientów i ofertę, którą proponujesz.

Jest jeszcze jeden mały plus, o którym wiele osób zapomina – jeśli zlecisz pojedynczą pracę copywriterowi, który zrobi dla Ciebie świetną robotę, możesz mieć problem z kolejnym zleceniem, gdy od tego pisarza dostaniesz odpowiedź – „Przepraszam, nie wyrobię się. Mam zlecenia na pół roku w przód”. Może właśnie zdobył kilku klientów abonamentowych?

Korzyści z abonamentu dla zleceniodawcy:

  • niższe stawki w porównaniu z pojedynczym zleceniem;
  • regularna publikacja treści, która wpływa na widoczność strony i generowany ruch organiczny;
  • wysokiej jakości treści i zaangażowanie copywritera.

Korzyści dla copywritera

Będąc copywriterem, powinno zależeć Ci na zdobyciu stałych klientów, którzy będą zlecać Ci regularne prace. Stały, przewidywalny przychód to więc klucz do stabilnej sytuacji finansowej i planowania dalszego rozwoju firmy. Dodatkowo, w miarę doświadczenia, poznając branżę klienta, pisanie tekstów będzie Ci przychodziło łatwiej i szybciej.

Korzyści z abonamentu dla copywritera

  • stały przychód;
  • doświadczenie w branży;

Jak widać, jest wiele plusów rozliczania w formie abonamentu. Korzyści ponoszą zatem obie strony, które są w sytuacji win-win – pożądanej w biznesie. Ale czy istnieją minusy tego typu rozwiązania?

Minusy abonamentu

Dla zleceniodawcy

  • stała opłata, która może być obciążeniem w trudnych czasach.

Dla copywritera

  • niższe stawki za 1000 zzs.

Abonament w copywritingu – podsumowanie

Podsumowując, abonament copywriterski to świetny sposób na rozwój. Twoja firma skutecznie zwiększa swoją pozycję w internecie, co przekłada się na zysk, a copywriter otrzyma stały przychód, który pozwoli mu spokojnie skupić się na pracy na korzyść Twojego biznesu. Długofalowa współpraca oparta na zaufaniu i profesjonalizmie może zatem przynieść tylko dobre skutki.