Teksty zapleczowe i ich tajniki. Dowiedz się!

Czym jest potocznie rozumiane zaplecze? W dużym przybliżeniu  jest to przestrzeń, która wspomaga funkcjonowanie danej osoby lub marki. Nie inaczej jest z tekstami zapleczowymi, które nawiązują do konkretnej strony, a to zwiększa jej pozycję w świecie internetu. Poznaj cel i strukturę tworzenia tekstów zapleczowych, a w sposób prosty przykujesz uwagę zarówno botów internetowych, jak i internautów. Czym są teksty zapleczowe? Dowiedz się!

Teksty zapleczowe – konstrukcja

Przy tworzeniu tekstów zapleczowych musimy pamiętać o zasadach budowy takiej treści. Jej forma ma być widoczna i ciekawa dla programów, które sprawdzają tekst pod kątem istniejących algorytmów. Taka czynność zmierza do pozycjonowania strony docelowej, czyli poprawia jej widoczność podczas wyszukiwania w internecie. Dobry tekst zapleczowy jest wzbogacony o frazy kluczowe oraz odnośniki w postaci linków. Obok tytułu w tekście muszą znajdować się pogrubienia wyrazów oraz śródtytuły, które dynamizują wartość strony.

Ułatwienie dla czytelnika

Zasady rządzące budową tekstu zapleczowego sprawiają, że treść jest czytelna nie tylko dla robotów, ale również jest przejrzysta dla czytelnika. Pozwala więc na uzyskanie pożądanych przez niego informacji. Tekst zapleczowy odnosi się konstruktywnie do danego tematu, jednak nie jest tak bardzo obszerny, jak artykuł. Nie ma tu z pewnością zamierzenia odwoływania się do licznych źródeł informacji. Ważne, aby treść napisać ciekawie, z sensem, a nie zbiorem słów bez ładu i składu.

Wyznaczniki tworzenia tekstu zapleczowego

Poniżej przedstawiamy kilka wyznaczników do stworzenia tekstu zapleczowego.

  • Bezbłędna stylistyka i ortografia,
  • Teksty kluczowe, linki zawarte w tekście w sposób sensowny i czytelny,
  • Akapity, śródtytuły w tekście sprawiające, że tekst jest bezproblemowy i łatwy w czytaniu,
  • Dostarczenie merytorycznych informacji,
  • Minimalna ilość znaków 2500 zzs. Wymagana ilość zmienia się wraz z ocenami algorytmów wyszukiwarek internetowych.

Blog a teksty zapleczowe

Zachowanie harmonii pomiędzy zasadami SEO a tworzeniem tekstu dla czytelnika to doskonałe pole do konstruowania treści na blogi dotyczące określonego tematu lub zagadnienia. Nie wystarczy w tekście umieścić linki w postaci anchorów, czyli słów kotwic, które przekierują czytelnika do żądanej strony. Istotne jest pisanie tekstów zapleczowych w ciekawy sposób i łatwy do przyswojenia dla internauty. Wówczas bez problemu treść będzie przeczytana do końca, a dana osoba zostanie przekierowana do macierzystej strony. Często artykuły blogowe cechuje wyższa wartość prezentowanego tekstu niż tekstu zapleczowego. Niemniej, nie jest to jednak regułą. Można spotkać treści zapleczowe dobrej klasy, a teksty blogowe o wątpliwej wartości.

Cennik tekstów zapleczowych

Najczęściej cenę podajemy za tysiąc znaków ze spacjami. Na rynku usług pisania tekstów na cenę wpływa również doświadczenie i jakość oferowanych treści zleceniodawcy. Profesjonalne agencje mogą pochwalić się wysokim poziomem pracy nad tekstami zapleczowymi, który niejednokrotnie jakością dorównują artykułom. Podsumowując, jeżeli czujesz niedosyt związany z informacjami związanymi z  tworzeniem tekstów zapleczowych, zapraszamy do przeczytania tego poradnika.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *